השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

או התקשר: 0523-317191

שם מלא

טלפון

אימייל

לוח זמנים לבניה

עמידה בלוחות זמנים הינה בעלת חשיבות מכרעת בפרויקט בניה, ובעלת השפעה ישירה על עלותו וקצב התקדמותו. כך לדוגמא, עיכוב של מספר חודשים בבניה יגרום לתשלום נוסף של שכר דירה  במקרה הטוב, ובמקרה הגרוע יהיה כרוך בבעיות הנובעות ממכירת הנכס הישן ובצורך לפנותו. כמו כן, ככול שפרויקט הבניה מתעכב כך עלויותיו גדלות. כפועל יוצא מכך, חשוב לתכנן עבור הליך הבניה לוחות זמנים מפורטים לכל שלב, ולדאוג לפקח ולבקר את העמידה בהם.

 

כמה זמן לוקח לבנות בית?

בדרך כלל, הזמן הממוצע לבניית בית פרטי הוא בין 9-12 חודשים. יחד עם זאת, מדובר בנתון כללי המשתנה בהתאם לגודל הבית ומורכבותו. כמו כן, קצב הבניה תלוי באיכות הניהול והפיקוח על הפרויקט, ובאיכות עבודתם ומידת מחויבותם של אנשי המקצוע. הקצב תלוי גם בזמינות חומרי הגלם הנחוצים לכל שלב, ואף באירועים ועיכובים בלתי צפויים. יש לציין כי גם עונות השנה משפיעות על קצב הבניה, כאשר בניה בחורף עשויה להתעכב בשל ימי גשם, ולכן לוקחת יותר מאשר בניה בקיץ.

 

חשיבות תזמון ותיאום עבודות בניה

פרויקט בניה מורכב מעבודות רבות בתחומים שונים, המבוצעות על ידי אנשי מקצוע מגוונים. מדובר בעבודות כדוגמת יישור שטח, הכנת תשתיות, בנית שלד, עבודות אלומיניום, חשמל, אינסטלציה, צבע, איטום, טיח, ספי שיש,צנרת גז, מיזוג אוויר, אזעקות, וריצוף. כל עבודה מבוצעת בשלב מסוים במקביל או בסיום השלב המקדים לו. כפועל יוצא מכך, קיימת חשיבות מרובה לתכנון לוחות זמנים בהתאם לסוג העבודות, באופן שלא יעקב את שלבי ההליך ואת בעלי המקצוע השונים. לשם כך מומלץ לתכנן לוחות זמנים בעזרת גרף עץ, בו בכל מועד לאורך הפרויקט רשומות העבודות המבוצעות במקביל, ואילו עבודות יתחילו בסיום כל שלב.

 

הזמן הנדרש לכל שלב בבניה

היערכות לוחות הזמנים לפרויקט בניה תתחיל כבר משלב התכנון, תוך הערכת משכו של כל שלב:

תכנון בניה – הליך התכנון עשוי להתפרס על פני 2 עד 4 חודשים בממוצע. זמנים אלו מושפעים בין היתר ממורכבות הפרויקט והיכולת לגבש מודל סופי, וכן מזמינות בעלי הבית, האדריכל ואנשי מקצוע נוספים כמו מהנדס, מודד ויועץ קרקע.
הוצאת היתרים- נמשכת בין 3 ל- 9 חודשים, תלוי בפניות ובקצב העבודה של כל הגופים השונים המעורבים והרשות המקומית.
עבודות שלד – כוללות בנית קירות, רצפה וגג, ואורכות בממוצע כ-12 שבועות בהתאם לגודל הבית ומספר הקומות והחדרים.
עבודת גימור – נמשכות בממוצע כ- 5-7 חודשים, שוב בהתאם למורכבות רכיביו של כל שלב בגימור. כך לדוגמא, עבודות חשמל אורכות בממוצע 14 יום סה"כ, אינסטלציה 7 ימים, טייח פנים 14 יום וטיח חוץ כ- 10 ימים. כמו כן, עבודות האיטום והצבע אורכות בממוצע כ- 7 ימים ועבודת ריצוף אורכת 8 ימים