השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

או התקשר: 0523-317191

שם מלא

טלפון

אימייל

בנית מרתף, כן או לא?

אחת השאלות הנפוצות שעולות בעת בניית בית פרטי, היא אם כדאי לבנות מרתף. לשאלה זו אין תשובה אחת וחד משמעית, וכל אחד צריך להחליט בעצמו בהתאם ליתרונות ולחסרונות של תוספת בניה זו. כמו כן, חשוב להבין את אופי והליך בניית המרתף בטרם תחילת העבודות.

 

יתרונות בבניית מרתף

לבניית מרתף יש מספר יתרונות מובהקים. ראשית, מדובר בחיזוק משמעותי ליסודות ולשלד הבית, המאפשר לבנות חלל נוסף ללא צורך בבניה לגובה. כמו כן, בניית מרתף מעלה את ערך הבית ומאפשרת הוספת יחידת דיור בשטחו, היכולה לשמש למטרות השכרה, מגורים, מחסן, חדר משחקים, עבודה או חדר קולנוע. בנוסף, במקרים רבים בניית מרתף אינה נחשבת בתור אחוזי תוספת בניה ומאפשרת לנצל אחוזים אלו למטרות אחרות.

 

חסרונות בבניית מרתף

עבור אנשים רבים, הבעייתיות העיקרית שבבניית מרתף הינה תוספת לעלויות הבניה, שהינה יותר יקרה מבניית קומה רגילה עקב כמויות הבטון, הברזל ועבודות האיטום הנדרשות. התוספת גדלה עוד יותר כאשר מדובר בבית על שטח סלעי, מה שמייקר את עלויות חפירת המרתף באופן משמעותי.  מעבר לכך, מרתף הינו חלל הנוטה לסבול מבעיות איטום בשל הקרקע המקיפה אותו, שאינה מחלחלת.

 

דגשים לבניית מרתף

אם הגעתם למסקנה שבניית מרתף הינה כדאית עבורכם, חשוב שתבינו את עיקרי ההליך על מנת שייבנה על הצד הטוב ביותר. ראשית, את המרתף עצמו עדיף לבנות בעונה לא גשומה, וכך לחסוך עיכובים והוצאות נוספות עקב הצורך לשאוב הצפות מחלל זה. מעבר לכך, בניית מרתף מוצלחת דורשת שימת דגש על ביסוסו ואיטומו באופן מקצועי ונכון. חשוב להבין כי תיקוני איטום בדיעבד המתבצעים במרתף הינם מלאכה מסובכת ויקרה, כך שלצורך מטרה זו חשוב לבחור בקבלן בניין ובקבלן איטום איכותיים, מנוסים ומומלצים