השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

או התקשר: 0523-317191

שם מלא

טלפון

אימייל

שלבי הבניה מא' ועד ת'

הליכי בניה מורכבים ממספר שלבים בסיסיים אותם חשוב להכיר. מדובר בהליכים החוזרים על עצמם בכל מבנה ומשתנים במאפייניהם ובלוחות הזמנים שלהם בהתאם לתכונות הספציפיות של הפרויקט, כדוגמת גודל מבנה, תכנון אדריכלי, שיטת בניה וסוג חומרי גלם.


שלבים מקדימים לבניה

עוד לפני תחילת הבניה ישנם מספר שלבים מקדימים שיש לבצע:

  • קניית מגרש –בין אם מגוף פרטי או ממשלתי, וחתימה על הסכם רכישה.
  • תכנון מבנה – אורך עד 5 חודשים וכולל תכנון אדריכלי והנדסי, וקבלת ייעוץ תכנוני מבעלי מקצוע שונים כמו חשמלאי, אינסטלאטור ואנשי מיזוג אוויר.
  • אישורים והיתרי בניה – יש לקבלם מהרשות המקומית ומגורמים נוספים, כמו רשות המים והחשמל. ההיתרים כרוכים בתשלום אגרות והיטלים, ואורכים בין 3 ל- 9 חודשים.

 הכנת אתר הבניה

בניית בית מתחילה בהכנת השטח, אשר כוללת בין היתר פינוי צמחיה ומבנים בעזרת ציוד מתאים, גידור השטח והצבת שלטי אזהרה. כמו כן, בשלב זה מכינים אזורי עבודה בשטח וחיבור לתשתיות זמניות הנחוצות לעבודה, כמו חשמל ומים. הכנות אלו אורכות בין 3 ל- 7 ימים.

הכנת השטח ויציקת יסודות

בשלב עבודות העפר מיישרים את השטח ומפנים אדמה וסלעים, כאשר החומרים משמשים בחלקם לבניה ובחלקם מפונים לאתרים ייעודים בעזרת משאיות. לאחר יישור השטח מוחדרים כלונסאות לצורך העמקת וייצוב יסודות המבנה, ולאחר מכן נחפר בור עבור יציקת יסודות ובמידת הצורך בניית מרתף. שלב זה אורך עד 5 ימים. עם סיום הכנת השטח ניתן לצקת את היסודות במספר אופנים.

בניית שלד

בניית שלד אורכת כ-3 חודשים, ומורכבת מיציקת או בניית קורות ועמודים תומכים הנושאים את משקל המבנה ומייצבים אותו. כמו כן, השלד כולל גם בניית קירות נושאים, ממ"ד, מדרגות התקרה והגג. בשלב זה מבצעים גם הכנות לתשתיות המבנה השונות, כמו תשתית חשמל, תקשורת, מיזוג אוויר, גז ואינסטלציה.

עבודות גימור

שלב הגימור שאורך בממוצע כ-5 חודשים מורכב מקשת רחבה של עבודות המבוצעות על ידי בעלי מקצוע, וזאת בסדר מסוים במקביל או בסיום לעבודות אחרות. עבודות אלו כוללות בין היתר  ריצוף, עבודות חשמל, אינסטלציה, מיזוג אוויר, איטום, עבודות טיח, חיפוי קירות, התקנת כלים סניטריים ומטבח, וכן עבודות אלומיניום, הרכבת משקופים עיוורים, התקנת דלתות וחלונות.

עבודות פיתוח שטח

בשלבים סופיים של הבניה, לאחר פינוי ציוד ופסולת, עוברים לשלב פיתוח השטח שמורכב מעבודות בניה וגינון. עבודות אלו כוללות בין היתר הבאת אדמה, הצבת מסלעות, בניית מדרגות, דקים, חניה, גדרות, שבילים, תאורת חוץ ושתילת צמחים. עבודת אלו אורכות בממוצע כ- 15 יום.

עבודות סופיות

בשלב זה למעשה הבית כבר גמור ומוכן לטופס 4. מה שנותר הוא לנקותו היטב ולעצבו מבחינת תכנון פנים. התכנון כולל הצבת ריהוט, חיבור גופי תאורה, תריסים, וילונות, עציצים, הרכבת ארונות, מוצרי אלקטרוניקה, מוצרי נוי, וכל הנחוץ מבחינה פרקטית ועיצובית לבית.