השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

או התקשר: 0523-317191

שם מלא

טלפון

אימייל

דגשים לתכנון הבית

בניית בית הינה צעד משמעותי ביותר בחיים, המעניק הזדמנות לתכנן, לבנות ולעצב את בית החלומות. יחד עם זאת, הפנטזיה חייבת לעמוד במבחן המציאות מבחינת עלויותיה, והיות הבית פרקטי ונוח לשימוש. מעבר לכך, בניית בית דורשת תכנון הנדסי נכון המותאם לנתוני השטח, ומנצל נכון את החלל. על כן, ישנה חשיבות מרובה להיכרות עם עקרונות התכנון, על מנת לאפשר את בנייתו של בית העונה על צרכיכם וחלומותיכם, יהווה נכס בעל ערך רב בשוק, וישמש אתכם בצורה הטובה ביותר.

 

בחירת מגרש לבית

עוד לפני תכנון בית קיימת חשיבות עצומה לבחירה נכונה של מגרש עבורו. הבחירה כרוכה בבדיקת  גודל וצורת המגרש, חזות האזור, הנוף הנשקף ומידת הרעש והתנועה בסביבה. כמו כן, יש לבדוק ברשויות המקומיות תוכניות בניה עתידיות באזור, קווי בניה מותרים והגבלי בניה באזור המבוקש. כך לדוגמא, ישנם רחובות בהם קיימת הגבלה על גובה הבית ואף על סגנון בנייתו.

 

תכנון הנדסי ואדריכלי של הבית

לאחר בחירת המגרש יש צורך בתכנון הנדסי ואדריכלי טוב ומקצועי, שיותאם לנתוני השטח ולהיתרי בניה, ויספק בית פרקטי המשלב בתוכו את חזון בעליו. התכנון יתחיל בבחינת כיווני אוויר ושמש במגרש, המשפיעים על צורתו ופתחיו של הבית. כך לדוגמא, יש לנצל נכון את אור השמש לשם החדרת אור טבעי לבית וחימומו בימי החורף, ולתכנן את פתחיו לפי כיווני הרוח שיאפשרו הכנסת משבי אוויר מרעננים בימות הקיץ.
מרכיב עיקרי בתכנון אדריכלי והנדסי הינו דגש על מבנה הבית וחלליו, באופן שינצל את השטח הנתון בצורה הטובה, החסכונית והיעילה ביותר. זאת כמובן בהתאם לרצונות הבעלים, צרכיהם והתקציב הנתון. לדוגמא, במרבית המקרים העלויות של בית על שתי קומות יהיו יותר זולות משל בית גדול המשתרע על קומה אחת. כמו כן, יש לתכנן את החללים הפנימיים בצורה הגיונית ונוחה עם הפרדה בין אזורים ציבוריים כמו הסלון והמטבח, לבין אזורים פרטיים כמו חדרי שינה ואמבטיה. את ההפרדה ניתן להשיג בשיטות שונות, למשל עם חללים מקשרים כמו פינת עבודה, מסדרון או חדר מדרגות. כמו כן, חשוב שחללים סמוכים יהיו בעלי רצף הגיוני שיהפוך את השימוש בהם לנוח ופרקטי. לדוגמא, חדר השינה יתוכנן בסמוך לחדר אמבטיה ושירותים, המטבח יהיה צמוד לסלון, ואילו הסלון יהיה צמוד ליציאה לגינה.

יש לזכור כי רעיון מופשט אודות חזותו של בית חייב להיות מעוגן במציאות מבחינת יעילות ותקציב.  לדוגמא, ייתכן כי המפרט הטכני שתכננתם לביתכם עבור ריצוף, מטבח או חיפוי קירות יגרום לחריגה ניכרת במסגרת התקציב, וידרוש מכם להתפשר על מוצרים וחומרים יותר סטנדרטיים. לכן, חשוב להקשיב לעצות של בעלי מקצוע שאתם סומכים עליהם, ולהגיע לפשרה ריאלית ואפשרית עבור הבית המתוכנן.