השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

או התקשר: 0523-317191

שם מלא

טלפון

אימייל

קבלן שלד

אנו מספקים שירותי בניית שלד בסטנדרטים הגבוהים ביותר. חברתנו הרשומה ברשם הקבלנים ומחויבת לעמידה בדרישותיו לרבות מתן אחריות וביטוח על עבודתנו, וכל זאת תוך עבודה מקצועית ואיכותית.
בניית השלד מהווה את בסיס המבנה אשר מבטיח את חוזקו, בטיחותו ויציבותו, אנו מקפידים לבצע את עבודת הבניה באופן יסודי ביותר על מנת להבטיח מבנה חזק ובטיחותי, וכן להעניק פלטפורמה איכותית ושלד מוגמר ברמה הגבוהה ביותר  עבור אנשי המקצוע הבאים וכמובן לבעלי המבנה.

 

מהו קבלן שלד

קבלן שלד אחראי על כל עבודות היסוד בבית, החל מאבטחת קווי בניין ובניית היסודות והקירות ועד לרצפה והגג. בתוך כך, קבלן השלד דואג לארגן את צוות הפועלים ואת כל החומרים הנדרשים לצורך המלאכה. הקבלן נדרש לנהל ולבצע באופן שוטף ויומיומי את העבודות בשטח, בהתאם לתוכניות הבנייה.

שיטת בניית השלד המקובלת והעדיפה כיום בישראל הינה בלוקים. זוהי שיטה ותיקה, איכותית ואמינה הדורשת ידע מקצועי מעמיק, ומבוססת על בניית יסודות, רצפה מבטון על בסיס קורות, וקירות מבלוקים עם אפשרות לקירות פנים מגבס.
בניית שלד מתבססת על מגוון רחב של חומרי גלם. חלק מחומרי הגלם קבועים, ואחרים משתנים בהתאם לשיטת הבנייה, ביניהם בטון, חול, מלט, בלוקים, חצץ, פלדה וסיד. אחד מתפקידיו של קבלן השלד הוא לבחור את החומרים הנדרשים לבניית הבית בהתאם לדרישות התקן, תכניות הבנייה ותקציב הפרויקט.

 

שלבי בניית השלד

בניית שלד למבנה מורכבת ממספר שלבים עיקריים:

 • עבודות מקדימות – לאחר רכישת הקרקע מבוצעות עמודות מקדימות בתיאום עם האדריכל והמהנדס. העבודות כוללות סימון תשתיות תת קרקעיות, מדידת גבולות וקווי בניין על ידי מודד חיצוני, ואבטחתם על ידי הקבלן. לאחר מכן יבוצעו פעולות גידור ושילוט, סידור תשתיות ניקוז, ארגון תשתיות מים וחשמל לבנייה, ובחירת מיקום מאושר לאחסון עפר וחומרי בניין.
 • עבודות עפר – חישוף השטח וחפירתו, וביצוע שנוגריסט עבור מסגרת היקפית של שטח העבודה. בהתאם לכך יסומן בין היתר מיקום הכלונסאות ובורות הספיגה. כמו כן, יבוצעו עבודות יישור שטח וקידוחים.
 • בנייה עם מרתף – נדרשת מעורבות אנשי איטום בכל שלבי העבודה, הכוללת יציקת בטון לרצפת, קירות ותקרת המרתף שמהווה את רצפת קומת הקרקע. כמו כן, מבוצעות הכנות עבור תשתיות תקשורת, חשמל, ביוב ובור שאיבה, ומילוי חפירה סביב הקירות.
 • יציקות בטון עבור רצפת המבנה – כולל הכנות לתשתיות המבנה, ויציקת הבטון לרצפה.
 • בניית המבנה – כולל קירות ותקרה.
 • הטמעת תשתיות במבנה – כולל תשתיות חשמל, תקשורת, מים, ביוב וגז, וזאת בעזרת אנשי מקצוע שונים כמו חשמלאי ואינסטלאטור.

 

דגשים בבניית שלד

כאמור, בניית השלד מהווה את הבסיס למבנה כולו, ומבטיחה את איכותו ועמידותו לאורך זמן. לכן, את הבנייה חשוב לבצע באופן מוקפד, מדויק ומקצועי, ובין היתר יש לשים לב לדגשים הבאים:

 • חשיבות קבלן רשום – מבטיח את ניסיון הקבלן, מקצועיותו, היקף אחריותו ואמינותו.
 • גידור השטח – בטרם תחילת עבודות השלד חשוב לגדר את שטח הבנייה ולסמנו בשלטי אזהרה. אחרת, במידה שעובר אורח נפגע, אתם עלולים למצוא את עצמכם מול תביעת נזיקין.
 • חשמל זמני לצרכי בנייה – עדיף לארגן דרך חברת החשמל, ולא להסתמך על כבל חשמל בלתי תקני ממקור אחר.
 •  חומרי בנייה – מומלץ להשקיע באיכות חומרי הגלם אשר ישפיעו על עמידות ואיכות המבנה לאורך זמן.
 • עמידה בזמנים – חשוב לקבוע מראש לוחות זמנים ולעמוד בהם, על מנת לייעל את עבודות הבנייה ולחסוך בעלויות.
 • יציקת בטון – חייבת להתבצע באישור של מפקח בנייה ו/או מהנדס בנייה, ולעבור בדיקת עמידות של דגימת בטון במעבדה. לאחר היציקה יש להשקות את הבטון במשך מספר ימים.
 • אנשי מקצוע איכותיים – יש להקפיד על תיאום ותזמון מדויק של בעלי המקצוע, ועל היותם בעלי ניסיון עשיר בביצוע פרויקטים איכותיים.