השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

או התקשר: 0523-317191

שם מלא

טלפון

אימייל

איטום

עבודות איטום נמנות על המרכיבים החשובים ביותר בבניית בית. הן מבוצעות על ידי איש איטום מקצועי ונחוצות כבר משלב בניית השלד ולאורך כל העבודות. יש להבין כי בית ללא איטום טוב יסבול מנזקים כבדים שחלקם בלתי הפיכים, כתוצאה מחדירת רטיבות מי תהום ומי גשמים מהקירות, הגג, המרתף, הרצפה וצנרת המבנה. הנזקים הללו יתבטאו בין היתר בכתמי רטיבות, התקלפות טיח, נפילת חיפויים חיצוניים, ואף חדירה לקירות השלד של המבנה.

 

עבודות איטום מהשלד ועד גמר הבית 

כאמור, כבר בשלב בניית השלד יש לבצע עבודות איטום שונות, הכוללות איטום רכיבים שבאים במגע עם הקרקע בין אם רצפה וקירות. האיטום מבוצע בטרם עבודות הטיח ובגובה של כ- 40 ס"מ  מעל לקרקע, ואפשרי גם כאיטום מלא לכל אורך הקירות החיצוניים. מעבר לכך, יש לאטום באופן מלא גם מרתפים או כל חלל תת קרקעי אחר. בנוסף לכך, יש להכין את הגג לאיטום בשיטה המתחשבת בצורתו ובאבזרים שיותקנו עליו, ולאטום גם קורות קשר. לבסוף, עבודות האיטום בשלב זה כוללות גם תכנון והתקנת מערכות ניקוז עליון ותת קרקעי.
עבודות האיטום אינן מסתיימות בשלב השלד ונחוצות גם בשלב הגימור. זאת, עבור מרכיבים שונים במבנה כדוגמת איטום מרפסות, חדרי אמבטיה, חלונות ואדניות קבועות.

 

חומרי איטום

בימינו קיים בשוק מגוון גדול של חומרי איטום למטרות שונות. עליהם נמנים בין היתר חומרי איטום לשלד כדוגמת ביטומנים כמשחות ובהתזה שהינם גמישים, וחמורי איטום צמנטים במריחה. את גגות המבנה ניתן לאטום בעזרת יריעות ביטומניות שיודבקו ע"ג יציקת הבטקל. נדגיש שהאיטום אינו חומר מבודד, ולכן צריך לשים מתחת לבטקל קלקר לבידוד טרמי.